Masz skrzywioną felgę? Oponka.com się tym zajmie


Skrzywione felgi to bardzo często skutek normalnej eksploatacji samochodu. Na szczęście nie jest to uszkodzenie, które eliminuje felgę z dalszego użytku.

Kiedy „krzywimy” felgi?

dziura-w-drodze

Skrzywienie felgi może nastąpić na wiele sposobów. Za szybkie przejechanie przez próg zwalniający czy uderzenie kołem w krawężnik to tylko niektóre ze sposobów w jakie felgi mogą się uszkodzić. Wiele z nich jest pasywne, to znaczy, że nie my odpowiadamy za uszkodzenie felgi. Nie naszą winą są przecież drogowcy, którzy pozostawili po sobie krzywą studzienkę. Niezależnie jednak od tego w jaki sposób nastąpi skrzywienie felgi, są sposoby by od razu się o tym dowiedzieć.

Jakie konsekwencje mają krzywe felgi?

Bardzo często gdy felgi są krzywe możemy tego nawet nie zauważyć. Zauważy to jednak mechanik, gdy podczas wyważania okaże się, że może być problem z wykonaniem tej czynności. Właśnie z powodu krzywizny felgi. Czasem jednak gdy felga jest skrzywiona w znacznym stopniu to łatwo nam poczuć, że coś jest nie tak. Poczujemy wtedy wibracje na kierownicy, które będą się nasilać wraz z prędkością jazdy.

Czy krzywa felga może być niebezpieczna?

peknieta-felga

Na pierwszy rzut oka nie. Ale wibracje na kierownicy nie są przyjemne i po prostu męczą. Brak komfortu powoduje, że rozkojarzamy się szybciej co oznacza, że podczas długiej podróży wzrasta ryzyko błędu i w konsekwencji niebezpiecznej sytuacji. Należy też pamiętać, że skrzywienie felgi to mechaniczna usterka wpływająca na wytrzymałość elementu. Czasem nawet gdy felga jest mocno skrzywiona może ona być pęknięta, wtedy może się ona rozpaść podczas jazdy z dużą prędkością. A nie chcemy przecież skończyć z kołem w kawałkach na autostradzie.

Co zrobić z krzywą felgą?

prostowanie-felg

Odpowiedź na to pytanie wcale nie musi brzmieć „wymienić”. Krzywe felgi można również naprawić, co zmniejsza koszt eliminacji usterki. Co również ciekawe, naprawa krzywej felgi nie wpływa ani na wygląd elementu ani na jego wytrzymałość, można więc spokojnie felgi naprawiać i nadal cieszyć się bezpiecznymi podróżami i nieskalanym wyglądem naszego samochodu. Brzmi jak dobry układ, prawda?

Ile kosztuje naprawa skrzywionej felgi?

Może wydawać się, że skrzywienie felgi nie jest skomplikowane i każde wygląda tak samo to są to tylko pozory. Jest mnóstwo różnych rodzajów skrzywienia felg, wynikają one między innymi ze sposobu w jaki zostały one wykonane, albo rodzaju felgi. Nasi specjaliści najpierw muszę więc dokładnie przebadać felgę sprawdzić jak rozległa jest skala uszkodzeń i dopiero wtedy mogą podać Wam wycenę naprawy uszkodzenia. Zależnie od rozmiaru felgi i materiału z jakiego została wykonana, koszt prostowania może wynieść od 50 do około 120 złotych, ale po aktualne ceny zapraszamy na stronę cennik.

Gdzie naprawić krzywą felgę we Wrocławiu?

oponka-wrocław

Nasz serwis we Wrocławiu na ulicy Kowalskiej 112 zajmuje się profesjonalnym prostowaniem felg. Przyjeżdżając do zostawiasz swoje auto w dobrych rękach i masz pewność prawidłowego wykonania naprawy. Jeśli nawet zdarzy się, że felga będzie pęknięta, to nasi specjaliści pospawają ją tak, by nie było widać śladów napraw. Co również istotne, nasi mechanicy podczas napraw kładą duży nacisk na zachowanie oryginalnego lakieru i koloru felgi. Oddając felgi do naszego serwisu nie musicie się więc martwić o wygląd czy stan zostawionych części.

Zarezerwuj termin naprawy felg już dziś – telefonicznie lub przez internet – szybko i wygodnie!

Przeczytaj więcej o prostowaniu felg: https://oponka.com/info/10-prostowanie-felg