Jakie opony Firestone kupić?


Wiele osób przy wyborze opon nie myśli o marce Firestone. Może jednak warto zacząć? Opony Firestone przy zachowaniu atrakcyjnej ceny zapewniają wyśmienite ogumienie wykonane z użyciem najbardziej zaawansowanych technologii.

Czym są opony Firestone?

siedziba-firestone-w-nashville

Marka Firestone jest uznanym producentem opon klasy średniej należącym do japońskiego koncernu Bridgestone. Historia marki Firestone zaczęła się w 1900 roku w USA. Doświadczenie oraz nowoczesność zapewniają znakomity stosunek jakości do ceny. Zakup opon Firestone jest optymalnym wyborem i gwarancją wysokiej jakości produktu. Opony Firestone osiągają bardzo dobre wyniki w testach organizowanych przez opiniotwórcze branżowe organizacje. Dziś skupimy się na oponach letnich tego producenta.

Dlaczego warto zaufać oponom Firestone?

formula-indycar

Firestone jest nie tylko producentem opon do samochodów drogowych, ale także dostarcza ogumienie do wielu serii wyścigowych. Jedną z tych serii jest Formuła Indycar. Te amerykańskie bolidy osiągają prędkości rzędu 350km/h i ścigają się po najtrudniejszych torach Ameryki Północnej. To właśnie w te zawody są poligonem doświadczalnym dla opon drogowych Firestone’a takich jak Roadhawk czy Multihawk.

Firestone Roadhawk

firestone-roadhawk

Roadhawk to najpopularniejsza opona letnia Firestone. Dzięki zastosowanym technologiom jest to opona bardzo uniwersalna. Nie znaczy to oczywiście, że można ją stosować jako zamiennik opony wielosezonowej, to bądź co bądź to przecież opona letnia. W lato jednak jest to opona, która zapewnia doskonałe trzymanie drogi w warunkach deszczowych oraz przy awaryjnym hamowaniu na suchej nawierzchni. Warto też zaznaczyć, że opony Firestone Roadhawk zapewniają bardzo dobrą przyczepność zarówno przy wysokich prędkościach autostradowych jak i podczas spokojnej jazdy miejskiej. W naszym sklepie Oponka.com opony Firestone Roadhawk są dostępne już od 220zł za sztukę.

Firestone Multihawk 2

firestone-multihawk-2

Opony Firestone Multihawk zawdzięczają swoją nazwę przygotowaniu do zróżnicowanych miejskich warunków. Jest to model odpowiedni do zastosowań miejskich, gdzie warunki zmieniają się z dnia na dzień. Remonty, krawężniki czy źle zamontowane studzienki kanalizacyjne to największe problemy jazdy miejskiej i to właśnie do walki z nimi przygotowane są Firestone Multihawk. Owszem, nie zapewniają takiego komfortu na autostradzie jak model Roadhwak, ale jeśli posiadacie auto miejskie, które rzadko wyjeżdża na autostradę opony Firestone MultiHawk będą idealnym rozwiązaniem. W naszym sklepie Oponka.com opony Firestone Multihawk są dostępne od 161 zł za sztukę.

Gdzie kupić opony Firestone?

Opony Firestone polecamy kupić w naszym sklepie Oponka.com. Oferujmy atrakcyjne ceny, wiele rozmiarów opon oraz pewność co do stanu i wieku ogumienia. Swoje opony możecie też zamówić wprost do naszego serwisu we Wrocławiu, gdzie będziemy mogli je od razu zamontować na Waszym samochodzie.

Zaufajcie tysiącom zadowolonych klientów i zamówcie opony Firestone na Oponka.com już dziś!