Bridgestone Blizzak - zimowa opona premium


Szukacie najlepszej opony zimowej do samochodu? Pomyślcie o Bridgestone Blizzak, innowacyjnej oponie sprawdzonej przez miliony kierowców na całym świecie. O tym, dlaczego warto wybrać Bidgtestone Blizzak, przeczytajcie poniżej.

Bridgestone Blizzak LM005

Bridgestone-blizzak-atesty

Wszyscy chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Są jednak rzeczy, na których oszczędzać nie wolno – jedną z nich jest bezpieczeństwo i dlatego właśnie Bridgestone Blizzak to najlepszy wybór jeśli chodzi o opony zimowe. Czytając ten wpis dowiecie się, jakie cechy powodują, że opony zimowe Bridgestone Blizzak wypadają tak dobrze w testach branżowych.

Wyraźne rowki we wzorze bieżnika

Bridgestone-blizzak-bieżnik

Inżynierowie Bridgestone to specjaliści, którzy nie od dziś wiedzą, że brak bieżnika i śnieg lub deszcz to bardzo złe połączenie. Z tego też powodu opony Blizzak mają specjalnie opracowaną konstrukcję bieżnika, której kształt przypomina zygzaki. Dzięki takiemu rozwiązaniu opony te bardzo dobrze odprowadzają deszcz, śnieg i błoto pośniegowe spod kół, zapewniając optymalną przyczepność nawet gdy warunki na drodze są trudne.

NanoPro-Tech

Bridgestone-blizzak-nanopro-tech

O technologii NanoPro-Tech pisaliśmy już TUTAJ, ale nie zaszkodzi przypomnieć. Technologia ta została opatentowana przez Bridgestone w roku 2006 i to właśnie dzięki niej opony tej marki tak dobrze sprawdzają się w trudnych, deszczowych warunkach. Mówiąc „tak dobrze” nie mamy na myśli hamowania lub przyczepności w zakrętach. Mamy na myśli obie te rzeczy na raz! A przy okazji dzięki krzemionkowej powłoce opony Bridgestone z technologią NanoPro-Tech wgryzają się w asfalt jeszcze lepiej, zapewniając absolutnie nienaganne właściwości jezdne. To się dopiero nazywa mieć ciastko, zjeść ciastko i poprosić o dokładkę.

Lamele skracające drogę hamowania

Lamele to małe wgłębienia wyrzeźbione w i pomiędzy normalnym bieżnikiem. W Bridgestone Blizzak LM005 są one skonstruowane w bardzo specjalistyczny sposób, dlatego, że są ich aż dwa rodzaje – takie wyrzeźbione w tylko dwóch płaszczyznach jak i takie, które wyrzeźbione są we wszystkich trzech. Taka, a nie inna konstrukcja wykorzystująca różne rodzaje lameli zwiększa kontakt z podłożem i poprawia trakcję nawet gdy na drodze zalega śnieg i lód.

DriveGuard

Bridgestone-blizzak-nanopro-tech

Zima to pora roku o bardzo mieszanej opinii. Jedni uważają, że zima jest piękna, a kołderka śniegu pokrywająca drzewa i dachy nadaje otoczeniu magicznego klimatu. Drudzy uważają, że zima to jakieś skaranie i temperatury poniżej 15°C to jest jakiś nieśmieszny żart. Jest jednak jedna rzecz, w której obie te grupy się zgadzają – żadna z nich nie chce zmieniać koła na poboczu gdy przejeżdżające obok auta ochlapują nas śniegiem i wodą z kałuż. Bardzo słusznie – dlatego opony Bridgestone Blizzak LM005 mogą być wyposażone w technologię Driveguard, która pozwala spokojnie przejechać kilkadziesiąt kilometrów gdy w oponie nie ma powietrza. Idealnie by dotrzeć do warsztatu albo domu.

Podsumowując

Bridgestone-blizzak

Jak widzicie opony zimowe Bridgestone Blizzak LM005 to opony, które zostały opracowane specjalnie z myślą o jeździe w trudnych, zimowych warunkach. Mają wszystko czego potrzeba (a nawet jeszcze więcej!) by eksploatacja samochodu była w zimie tak samo przyjemna jak zawsze.

Przekonani? Zamówcie swój komplet opon Bridgestone Blizzak na Oponka.com już dziś!

PS pamiętajcie, że tylko do końca października przy montażu opon Bridgestone lub Firestone w naszym serwisie dostaniecie nawet do 150 złotych zwrotu! Regulamin promocji znajdziecie TUTAJ

Bridgestone-firestone-promocja