Dlaczego należy wymieniać koła w serwisie?


Wielu kierowców posiada dwa komplety kół: komplet zimowy i komplet letni. Nie oznacza to jednak, że powinni oni wymieniać je na własną rękę. Wymiana koła w profesjonalnym serwisie może zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy oraz pracy. Przeczytaj dlaczego warto wymieniać koła w serwisie. A jeśli jesteście z Dolnego Śląska zapraszamy na wymianę opon we Wrocławiu do Oponka.com.

Czy warto samodzielnie zmieniać koła?

wymiana-opon-samemu

Pozornie warto. Jest to jednak błędne podejście, bo samodzielna wymiana kół zwalnia nas, co prawda, z konieczności wizyty w serwisie, ale skutkuje też słabą jakością wykonanej pracy. Mówiąc bardziej po ludzku – nie ważne, jak bardzo będziemy się starać, samodzielna wymiana kół nigdy nie będzie tak dobrze wykonana, jak wymiana kół w serwisie.

Dlaczego?

To świetne pytanie! Zacznijmy od rozwinięcia myśli z poprzedniego akapitu. Wymiana opon w renomowanym serwisie gwarantuje najwyższą jakość usługi i minimalizację potencjalnych uszkodzeń, i pojazdu, i felg. Mówiąc „jakość usługi” mamy na myśli wiele czynników, które dotyczą tak samo auta, jak i Was – klientów.

Wymiana kół w serwisie – narzędzia

Wymiana-kół-narzędzia

Jedną z najważniejszych różnic między samodzielnie wykonaną wymianą kół, a tą samą czynnością wykonaną w serwisie są użyte narzędzia. Nie kwestionujemy jakości narzędzi w Waszym domu i garażu; wiemy że są dobre i wielokrotnie się Wam przydały, czy to w domu czy w ogrodzie. Jednak jeśli chodzi o wymianę kół, nic nie zastąpi porządnego podnośnika, klucza pneumatycznego i dynamometrycznego. Te 3 elementy pozwalają nam przyspieszyć proces wymiany kół i upewnić się, że wszystkie śruby dokręcone są tak jak powinny i żadna nie jest luźna. W ten sposób dbamy także o Wasze bezpieczeństwo, bo przecież nikt nie chce stracić koła na środku drogi.

Jak ważne jest właściwe ciśnienie w kołach?

Wymiana-kół-ciśnienie

Wiele nowoczesnych samochodów ma specjalne czujniki, które pokazują nam gdy, któreś z kół jest niedopompowane. W starszych samochodach ten element wyposażenia nie jest jednak oczywisty, więc użytkownicy nie zwracają uwagi na ilość powietrza w oponach i jeżdżą póki nie ma przysłowiowego „kapcia”. Już pomijając kwestię bezpieczeństwa – podczas jazdy na niedopompowanych kołach tracicie pieniądze na każdym kilometrze. Po pierwsze dlatego, że koło, które ma niewłaściwe ciśnienie w oponie zwiększa opór toczenia, a co za tym idzie również zużycie paliwa. Po drugie, niewystarczająca ilość powietrza powoduje, że opona zużywa się szybciej powodując, że będzie ją trzeba szybciej wymienić. Wymieniając koła w serwisie upewniasz się ciśnienie w kołach zawsze będzie odpowiednie, a co za tym idzie – eksploatacja samochodu będzie bezpieczna i ekonomiczna.

Wyważenie kół także jest istotne

Gdy jeździmy samochodem, nie zastanawiamy się nad ciężarem kół. Póki na kierownicę nie są przenoszone niepożądane wibracje, raczej o kołach nie myślimy. Ba! Niektórzy lekceważą wyważenie kół nawet wtedy gdy kierownica wibruje, jakby chciała nam uciec przez okno samochodu! A to przecież bardzo niebezpieczne, bo po pierwsze męczy ręce kierowcy, a po drugie negatywnie wpływa na zachowanie samochodu. Nawet pomijając fakt, że samochód może się gorzej prowadzić, kiedy koła są niewyważone, należy także pamiętać, że w skrajnych przypadkach źle wyważone koło może się samoistnie odkręcić powodując w najlepszym wypadku duże opóźnienia w podróży i spore wydatki. A w najgorszym wypadku może doprowadzić do, cóż… wypadku.

Wymiana kół w serwisie – zalety

Pisaliśmy już o tym, że wymiana kół w serwisie to jeden z wielu sposobów dbania o bezpieczeństwo swoje i pasażerów. Zaczynając od pewności, że koła będą dobrze dokręcone, aż do bezbłędnego ich wyważenia za pomocą Testu Drogowego Hunter - wszystkie te czynności składają się na pewną eksploatacje samochodu podczas podróży. Nie wolno jednak zapomnieć o tym, że dla użytkownika, jedną z najważniejszych zalet wymiany kół w serwisie jest fakt, że nie musicie się męczyć. Będąc szczerym – czy naprawdę Waszym wymarzonym sposobem na spędzenie popołudnia jest siedzenie na zimnie i przerzucanie brudnych opon? Tak właśnie myślimy – dlatego umawiając się na wymianę kół w naszym serwisie Oponka.com we Wrocławiu możecie ten czas spędzić pijąc kawę i relaksując się na kanapie w naszym specjalnym kąciku dla klientów. Kawusia i wygodna kanapa brzmią lepiej niż siedzenie na zimnie z brudnymi rękami, prawda?

Gdzie wymienić koła we Wrocławiu?

Promocja-oponka.com

Jeśli już mówimy o wymianie opon w serwisie to w jakim? To bardzo ważne pytanie, bo szkoda by było gdyby auto dostało się w ręce kogoś, kto nie wie co robi. Dlatego tak ważne jest by serwis obsługujący wymianę kół był godny zaufania. Dlatego polecamy nasz serwis Oponka.com we Wrocławiu na ulicy Kowalskiej 112 - na wyposażeniu posiadamy najnowocześniejsze i najbardziej precyzyjne przyrządy. Nie wolno także zapomnieć, że mamy najlepszych specjalistów i najmilszą obsługę. Bo przecież wizyta w warsztacie ma być przyjemnością nie tylko dla Waszego samochodu, ale także dla Was - klientów.

Wymiana kół w Oponka.com to także oszczędności

Promocja-oponka.com

Wymiana kół w serwisie może się także wiązać ze sporymi oszczędnościami. I nie mówimy tu tylko o czasie – w Oponka.com troszczymy się o Wasze portfele, dlatego mamy szereg promocji, które pozwolą Wam zaoszczędzić trochę gotówki na inne cele. Pierwszą organizowaną przez nas promocją jest 50zł zniżki na wymianę opon w naszym serwisie we Wrocławiu, jeśli zakupicie w naszym sklepie komplet opon zimowych. Druga promocja jest nawet bardziej atrakcyjna, bo jeśli kupiony przez Was komplet opon zimowych będzie marki Bridgestone lub Firestone, możecie dostać nawet do 150zł zwrotu. W tym przypadku musicie się jednak spieszyć – promocja trwa tylko do 31 października. Prawie 200zł oszczędności przy kupnie i wymianie opon brzmi jak marzenie. Marzenie, które możecie spełnić na Oponka.com już dziś!

Promocja-oponka-2