Bezpieczne wakacje z Oponka.com


W lecie planujemy wycieczki samochodowe. Długie trasy przez malownicze tereny Polski a nawet Europy zapewniają niezapomniane przygody. Przed wyjazdem koniecznie zadbaj o samochód. Co skontrolować w samochodzie przed wyjazdem? Podpowiadają eksperci z Oponka.com.1. Jak sprawdzić opony?


Ten punkt jest na pierwszym miejscu nie bez powodu. Opony to najważniejszy system bezpieczeństwa jaki macie na pokładzie. Koniecznie sprawdzić należy ciśnienie w ogumieniu i uzupełnić je zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Zwykle potrzebne informacje znajdziecie po wewnętrznej stronie drzwi kierowcy, albo w instrukcji obsługi. Możecie też poszukać ich w internecie.

Niestety, nawet prawidłowe ciśnienie w oponach na niewiele się zda, gdy są stare, albo gładkie niczym te używane w F1. Wtedy rozwiązanie jest jedno. Zapraszamy na wymianę opon! Jak dobrać opony? To nie zawsze łatwe zadanie. Zależnie od preferencji, stylu jazdy, zaleceń producenta samochodu, czy ceny możesz wybierać z bogatej oferty takich marek jak Bridgestone, Firestone czy Vredestein. W razie wątpliwości, zawsze możesz do nas napisać, zadzwonić, pomożemy dobrać opony do Twojego samochodu.

sprawdzanie ciśnienia

2. Sprawdź koła!


Koła nie składają się tylko z opon. Równie ważne są felgi. Nie ma znaczenia ile cali mają felgi i jakiej są firmy, bo zasady są takie same dla wszystkich. Nieznacznie wygięta felga, to brak komfortu jazdy. Uszkodzona felga to niebezpieczeństwo na drodze. Niezależnie więc czy masz niewielkiego Opla Corsę na popularnych stalowych obręczach, czy drogie BMW na felgach aluminiowych zawsze warto skontrolować ich stan. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz sprawdzić w specjalizowanym warsztacie stan swoich felg i wyważyć je w sposób profesjonalny. W Oponka.com wykorzystujemy, jako jeden z pierwszych serwisów samochodowych w Polsce, „test drogowy HUNTER”, który sprawdza wyważenie kół w sposób dokładniejszy niż pozostałe urządzenia.

3. Hamulce to podstawa


Hamulce są jednym z najistotniejszych używanych na co dzień układów bezpieczeństwa pojazdu. To dzięki nim wasze auto zwalnia. I zapewne dzięki sprawnym hamulcom wiele razy uniknęliście wypadku. Byście dalej mogli bezpiecznie podróżować zalecamy dokładne sprawdzenie układu hamulcowego. By mieć pewność, że będzie to zrobione profesjonalnie, zapraszamy do naszego serwisu, gdzie w razie potrzeby wymienimy zużyte elementy i upewnimy się, że Wasza podróż będzie bezpieczna.

sprawdź hamulce

4. Aby w nocy było jasno


Oświetlenie jest bardzo istotnym elementem waszego samochodu. Nie chodzi tylko o przepisy, ale głównie o bezpieczeństwo. W podróżach możemy sobie pomóc dbając o stan świateł. Pozwala nam to zobaczyć dalszą część drogi, a innym uczestnikom ruchu pomaga dostrzec nas. Gdy macie jakieś zastrzeżenia dotyczące oświetlenia waszego pojazdu warto je sprawdzić i wymienić przepalone lub zużyte żarówki. Przy okazji warto sprawdzić, a w razie potrzeby wymienić akumulator. Zwłaszcza jeśli zauważymy, że to z jego powodu światła świecą słabiej.

5. Zadbaj o klimatyzację!


Skoro sprawdziliśmy elementy samochodu odpowiadające za bezpieczeństwo skupmy się na czymś przyjemniejszym, ale nie mniej ważnym. Klimatyzacja to system szczególnie istotny podczas letnich wypraw samochodem. To on bowiem pozwala utrzymać w aucie przyjemną temperaturę, by zwiększyć komfort podróży i zmniejszyć zmęczenie kierowcy. A mniej zmęczony kierowca to bezpieczniejsza podróż. W Oponka.com profesjonalnie zaopiekujemy się Twoją klimatyzacją. Wykonamy czyszczenie, wymianę filtrów i ozonowanie.

uzupełnienie klimatyzacji

6. Sprawdź pozostałe elementy bezpieczeństwa!


Gdy już wszystkie czynności zostały wykonane, możemy skupić się na dodatkowym wyposażeniu, które trzymamy w aucie „w razie czego”. Oczywiście, nikomu nie życzymy, by musiał z nich korzystać, jednak posiadanie w aucie kamizelki odblaskowej, trójkąta ostrzegawczego czy gaśnicy jest wymagane przez przepisy w wielu krajach. Sprawdźcie więc czy macie każdy z tych elementów (po jednej kamizelce na każdego pasażera) i jeśli brakuje wam czegokolwiek z tej listy, możecie zaopatrzyć się przy najbliższej wizycie w naszym serwisie.

Skoro samochód mamy przygotowany, możemy jechać na nasze wymarzone samochodowe wakacje ze świadomością, że dotrzemy do celu bez przygód. Bawcie się dobrze i szerokiej drogi - życzy wam cały zespół Oponka.com!