ZADZWOŃ I SPRAWDŹ NASZE ATRAKCYJNE CENY

71 345 68 48

lub

wyślij zapytanie przez nasz formularz kontaktowy i oddzwonimy do Ciebie

Kiedy wymienić opony na letnie, kiedy na zimowe? Wszystko, co powinieneś wiedzieć.


Na pewno co roku zastanawiasz się, czy to już ten czas? Czy to ten moment, kiedy powinieneś wymienić opony na letnie? Czas biegnie bardzo szybko. Dopiero co wymieniałeś opony na zimowe, a już zbliża się wiosna i trzeba się szykować do kolejnego sezonu. Zapraszamy cię do lektury naszego opracowania, dzięki któremu dowiesz się o wymianie opon wszystkiego, co powinieneś wiedzieć.

Zanim odwiedzisz nasz serwis wymiany opon, warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co robimy i jak działamy. Wymiana opon we Wrocławiu - to nasza specjalność. Co jednak jeszcze powinieneś o nas wiedzieć? Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszej działalności. Dzięki nim, wizyta w naszym serwisie wymiany opon będzie jeszcze przyjemniejsza.

Kiedy wymienić opony na letnie?

Wymiana opon w serwisie First Stop Ulda - oponka.com

Specjaliści z branży, jak i producenci opon zalecają, aby opony wymienić na letnie, kiedy średniodobowa temperatura będzie większa niż 7°C. Zalecamy jednak aby poczekać kilka dni, gdyż z reguły na początku Marca po kilku ciepłych dniach z rzędu nagle może przyjść ochłodzenie i opony zimowe jeszcze mogą się przydać. Czy podobnie jest w wypadku wymiany opon na zimowe?

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Przy wymianie opon z letnich na zimowe powinniśmy zastosować taką samą zasadę tylko w drugą stronę. Opony powinniśmy zmienić na zimowe, jeżeli średniodobowa temperatura spadnie poniżej 7°C. Na pewno zadacie sobie pytanie, dlaczego właśnie poniżej 7 stopni? Dlatego, że poniżej tej temperatury mieszanka gumowa opon letnich zaczyna twardnieć, co wpływa na zmniejszenie przyczepności i zwiększa prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg.

Czym różnią się opony letnie i zimowe?

Opony zimowe od letnich różnią się mieszanką gumową. Materiał wykorzystywany w produkcji opon letnich jest tak dobrany, aby opona pełnię swoich możliwości osiągały w temperaturze powyżej 7°C. Poniżej tej wartości opony letnie stają się twarde i nie mogą zagwarantować pełni bezpieczeństwa. Z kolei mieszanka gumowa opon zimowych jest wzbogacona o dodatek krzemionki, która sprawia, że w temperaturze poniżej 7°C zimówki są bardziej wydajne i bezpieczne. Należy pamiętać, że jeżeli na oponach zimowych będziemy jeździć w lecie, te szybko się będą przegrzewać, a co za tym idzie szybciej zużywać. I w kolejnym sezonie nie mogą stracić swoje właściwości. Ponadto opona zimowa eksploatowana latem nie zapewni kierowcy właściwej przyczepności i sprawnego hamowania na mokrej, a także suchej nawierzchni.

Co odróżnia bieżnik opon letnich od zimowych?

Konstruktorzy opon, projektując bieżnik opony, dostosowują go do danego sezonu. Np. zimówka posiada na bieżniku bardzo dużo nacięć zwanych lamelkami. Mają one za zadanie zachowanie większej przyczepności do nawierzchni szczególnie w jeździe na śniegu oraz lodzie. Dzięki temu droga hamowania jest duża krótsza, porównując z drogą hamowania na oponach letnich. W centralnej części bieżnika opony zimowej Nacięcia te są znacznie głębsze, co umożliwia komfortową jazdę nawet w kopnym śniegu. Lamelki te szczególnie szybko ścierają się, jeżeli opona zimowa jest eksploatowana latem. Dlatego właśnie podczas kolejnego zimowego sezonu może, nie sprawować się tak jak powinna. Dla porównania warstwa czołowa opon letnich jest o wiele płytsza, dzięki czemu powierzchnia przylegania do nawierzchni, jest zdecydowanie większa, co wpływa na poprawę jazdy na nawierzchni suchej, skrócenie drogi hamownia i poprawę sterowności. Nacięcia na bieżniku są tak zaprojektowane, aby możliwie, jak najszybciej odprowadzić wodę spod opony podczas jazdy w deszczu. Dzięki temu na oponie letniej trudniej jest wpaść w poślizg podczas jazdy w ulewie i na mokrej nawierzchni.

Czy warto kupić opony całoroczne, żeby zaoszczędzić pieniądze?

Należy pamiętać, że opony całoroczne nigdy nie zachowają się w zimie tak jak opony zimowe ani tak jak opony letnie w lecie. Wybór tego rozwiązania to duży kompromis. Z technologicznego punku widzenia niezwykle trudno jest stworzyć mieszankę gumową, która będzie miała jednocześnie odpowiednie właściwości przy +35 i -15 stopniach. Rozważenie kupna opon całorocznych ma sens, jeżeli samochód robi małe przebiegi, bo jest np. użytkowany jako drugi w rodzinie.

Sezonowa wymiana opon – o czym powinieneś pamiętać

Wulkanizator przy pracy - serwis wymiany opon

1. Stan opony i głębokość bieżnika.

Zanim udasz się do serwisu na wymianę opon, zwróć uwagę na głębokość bieżnika w twoich oponach. Minimalna dopuszczona prawem głębokość bieżnika to 1,6 mm. Jeżeli twoje opony mają poniżej tej wartości, podczas kontroli drogowej policja może zabrać ci dowód rejestracyjny. Pamiętaj jednak, że opony o głębokości bieżnika poniżej 3.0 mm tracą przyczepność i ich użytkowanie nie gwarantuje bezpieczeństwa. W przypadku opon zimowych opony powinniśmy wymienić, jeżeli głębokość bieżnika spadnie poniżej 4.0 mm. Przed montażem opon zwróć również uwagę czy opona nie ma żadnych uszkodzeń na bieżniku i bokach. W razie wątpliwości poradą służą serwisanci ogumienia

2. Właściwe wyważenie opon.

Opony przed wymianą bezwzględnie należy wyważyć. Montaż niewyważonych kół może spowodować drgania kierownicy, ściąganie na boki, a także szybsze zużycie samych opon i elementów zawieszenia.

3. Odpowiednie ciśnienie.

Podczas wymiany opon powinno się dopilnować, aby w kołach było właściwe ciśnienie. Nawet jeżeli montujesz co sezon pełne koła, ciśnienie w nich zmienia się wraz ze zmianą temperatury i dlatego za każdym razem powinno się je wyregulować. Powinno ono tez być regulowane regularnie w czasie eksploatacji. Zaniedbanie utrzymania właściwego ciśnienia w oponach skraca ich żywotność oraz zwiększa zużycie paliwa.

Z których dzielnic Wrocławia łatwo dojedziesz do serwisu wymiany opon First Stop Ulda?

Nasz serwis wymiany opon obsługuje klientów z Wrocławia oraz jego okolic. Najbliżej do nas będziesz miał jednak wtedy, jeśli jesteś mieszkańcem takich dzielnic jak: Kowale, Zakrzów, Psie Pole, Śródmieście, Biskupin, Zacisze, Zalesie, Swojczyce, Zgorzelisko, Kiełczów, Kłokoczyce, Pawłowice, Sołtysowice lub Strachocin. Z każdej z wyżej wymienionych dzielnic, dojazd do naszego serwisu wymiany opon jest bardzo łatwy i nie zajmie ci więcej, niż kilkanaście minut.

Ile trwa wymiana opon w naszym serwisie?

Bardzo ważną kwestią dla każdego, kto odwiedza nasz serwis opon, bardzo ważny jest czas oczekiwania na wykonanie tej usługi. Z reguły zajmuje ona od kilkunastu minut do nawet godziny. Wszystko zależne jest od tego, jakiego rodzaju masz opony, czy są one felgach, czy też nie. Wiele zależy także od tego, czy usługa, której wykonanie nam powierzasz, dotyczy tylko i wyłącznie wymiany opon, czy też zależy ci na realizacji innych naszych usług. Z reguły jednak wymiana opon w naszym serwisie trwa kilkanaście minut. 

Jaka jest cena wymiany opon w First Stop Ulda?

Nasz cennik jest zróżnicowany - zależnie od usługi, na której wykonanie się zdecydujesz. Chcemy jednak z całą mocą podkreślić, że wymiana opon w mieście Wrocław, którą świadczy nasz serwis, wyróżnia się bardzo konkurencyjną ceną. Cennik naszych usług jest dostępny na miejscu, jak również i na naszej stronie internetowej - zachęcamy do zapoznania się z nim. Za naprawdę niewielkie pieniądze oraz w stosunkowo krótkim czasie, wykonamy dla ciebie usługę wymiany opon.

Kiedy najlepiej zmienić opony według naszych mechaników?

Serwis wymiany opon odwiedzamy najczęściej wtedy, kiedy jest konieczność zmiany opon samochodowych z letnich na zimowe lub odwrotnie. Sezonowa wymiana opon, to konieczność. Dbając o to, aby jeździć samochodem w pełni dostosowanym do obecnie panujących na drodze warunkach, zapewniamy przede wszystkim bezpieczeństwo - zarówno sobie, jak i naszym bliskim i innym kierowcom. Sezonowa wymiana opon, to nie jedyny powód, kiedy musimy udać się do serwisu, który taką usługę świadczy. Zdarza się bowiem, że opony po prostu się zużywają i wówczas - również ze względów bezpieczeństwa - niezbędna jest ich wymiana na nowe. 

W sytuacji, kiedy przysłowiowo złapiemy gumę, również niezbędne jest dokonanie wymiany opony. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne, które pojawią się na oponach, stanowią potencjalne zagrożenie - zarówno dla nas, jak i dla innych użytkowników ruchu drogowego. 

Sezonowa wymiana opon, o której każdy kierowca pamiętać powinien, musi zostać odpowiednio wcześnie zaplanowana. Opony na zimowe wymieniamy z reguły w październiku lub z początkiem listopada. Z kolei wymiana opon na letnie powinna odbyć się najpóźniej w maju. Pamiętajmy, że aby wymieniać opony na letnie, musimy mieć pewność, że nie spadnie śnieg lub nie wystąpią przymrozki.

Niezależnie od tego, czy wymieniamy opony na letnie, czy na zimowe, taką wizytę w serwisie wymiany opon należy wcześniej zaplanować. Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na konkretny termin - telefonicznie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej i zamieszczonego na niej formularza.

Jakie usługi poza wymianą oferuje nasz serwis opon?

Nasz serwis oferuje nie tylko usługę wymiany opon - nie ukrywamy jednak, że jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych naszych usług. Wiemy, jak ważne jest to, aby prawidłowo zadbać o samochód - przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Właśnie z tego względu, zdecydowaliśmy się na znaczne poszerzenie naszej oferty. Jakie usługi realizujemy?

 • Wymiana opon w samochodzie osobowym - usługa obejmuje komplet opon.

usługa obejmuje komplet opon. To zdecydowanie nasza wiodąca usługa, a czas jej realizacji jest uzależniony od rodzaju opon oraz tego, w jaki sposób są zamontowane. Z reguły jednak, nie przekracza on kilkunastu minut. Cena tej usługi, zależna jest od tego, jaki rodzaj felg ma dany samochód.

 • Wymiana opon w samochodzie terenowym - komplet opon

Nasz serwis wymiany opon we Wrocławiu świadczy usługi nie tylko właścicielom aut osobowych, ale także i terenowych. Tego rodzaju wymiana opon nie różni się w zasadzie niczym od wymiany opon w samochodach osobowych, poza tym, że jej realizacja jest usługą nieco droższą - ze względu na rodzaj opon oraz felg.

 • Wymiana opon w samochodzie dostawczym

Niezwykle dużą popularnością, jeśli chodzi o realizowane przez nas serwis wymiany opon w mieście Wrocław usługi, jest wymiana opon w samochodzie dostawczym. To standardowa usługa, z której chętnie korzystają kierowcy wielu firm.

 • Wymiana opon z systemem Run on Flat

Niewiele osób wie, czym dokładnie różni się standardowa wymiana opon od tej z systemem Run on Flat. Czym jest system Run on Flat? Najprościej rzecz ujmując, jest to system, którego wiodącym zadaniem jest to, aby przetransportować kierowcę w sytuacji nagłego uszkodzenia opon - powstałego np. w wyniku ich przebicia - bezpośrednio do serwisu wulkanizacyjnego. Run on Flat sprawia, że kierowca nie musi samodzielnie podejmować się wymiany uszkodzonej opony (lub opon). Jest to możliwe dzięki czujnikowi ciśnienia TPMS. To właśnie on, w sytuacji nagłego uszkodzenia opony, informuje o tym fakcie kierowcę. W odróżnieniu od tradycyjnych opon, system Run on Flat pozwala na bezpieczne dojechanie do serwisu wymiany opon - nawet, jeśli dojdzie do całkowitej utraty ciśnienia w oponie. Warunkiem jest jednak to, że prędkość poruszania się samochodu z przebitą oponą, nie może być większa, niż 80 km/h. Ograniczona jest także długość trasy - samochód nie może jechać dalej, niż do 80 km. Wyjątkiem od tej sytuacji są opony CSR - w ich przypadku, dystans wynosi nawet do 200 km. Z kolei w przypadku opon DSST - może sięgać 500 km.

 • Wymiana kół z wyważeniem w samochodzie osobowym

Serwis wulkanizacyjny oferuje nie tylko wymianę opon, ale też realizuje szereg innych usług, które związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Jedną z takich usług, jest wymiana kół wraz z ich wyważeniem. Kiedy najczęściej korzystamy z tego rodzaju usługi?

Jak z pewnością wielu z was wie, wyważanie kół - czyli innymi słowy ich kalibracja - wpływa na bezpieczną i komfortową jazdę samochodem. Co określa się jako najczęstsze przyczyny złej kalibracji kół? Oto niektóre przykłady:

 • źle wyprodukowane, wadliwe opony lub felgi - lub obie z tych części,
 • niewłaściwe ułożenie opony względem felgi, które może wynikać z nieprawidłowego ich wcześniejszego montażu,
 • nieprecyzyjne osadzenie oraz zamocowanie kół na piaście,
 • znaczne zużycie amortyzatora i/lub felgi,
 • naturalne zużycie się opony.

Wszystkie z powyżej przedstawionych sytuacji, stanowią potencjalne zagrożenie dla nas oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Tym samym, jeśli tylko zauważymy którykolwiek z powyżej opisanych problemów, powinniśmy niezwłocznie udać się do serwisu wymiany opon we Wrocławiu.  Serwis wymiany opon w mieście Wrocław, świadczy usługę wymiany kół wraz z ich wyważeniem dedykowaną dla samochodów osobowych, terenowych oraz dostawczych.

 • Przechowywanie opon

Każdy kierowca wie, jak ważne jest prawidłowe przechowywanie opon. Nieodpowiednie warunki, zbyt duża wilgotność, wysoka temperatura, czy zbyt jasne pomieszczenie - to zdecydowanie nieodpowiednie warunki i nie powinniśmy w nich przechowywać opon. Niestety, nie każdy kierowca dysponuje odpowiednim pomieszczeniem, w którym może przechowywać opony. Nasz serwis wymiany opon, z myślą o tych właśnie kierowcach, przygotował dla nich bardzo wygodne rozwiązanie, którym jest usługa przechowywania opon. Jak to wygląda w praktyce?

W momencie zgłaszania się do serwisu wymiany opon we Wrocławiu celem - np. zmiany opon z letnich na zimowe, nie musimy się już martwić tym, gdzie przechowamy zdjęte opony. Odpłatnie, możemy zostawić opony w serwisie i przy następnej, sezonowej wymianie, będą one na nas czekały. To zdecydowanie wygodne, a przede wszystkim gwarantujące zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania opon, rozwiązanie. Gwarantujemy, że koszt przechowywania opon jest niezwykle atrakcyjny - będziecie nim z całą pewnością bardzo mile zaskoczeni.

 • Utylizacja opon

Opony - podobnie jak i inne przedmioty wykonane z wysoko szkodliwych dla środowiska substancji, należy w odpowiedni sposób zutylizować. Nie można ich tak po prostu wyrzucić na śmietnik lub - co gorsza - spalić. Działania takie są niezgodne z prawem. Sposób utylizacji opon, jest regulowany przez ustawę z 2002 roku. Zakłada ona, że zużyte opony należy niezwłocznie poddać recyklingowi. W tym celu należy przekazać je bezpośrednio do CUO lub serwisu wymiany opon, który współpracuje z instytucją zajmującą się legalnym i bezpiecznym utylizowaniem zużytych opon. Pamiętajmy, że zużyte opony, ze względu na substancje, z których zostały wykonane, mogą rozkładać się nawet ponad 100 lat, co stanowi ogromne zagrożenie dla naszego środowiska i także dla nas samych. W naszym serwisie wymiany opon możesz zostawić zużyte opony, a my przekażemy je odpowiedniej instytucji, aby zostały one zutylizowane w sposób legalny i bezpieczny dla środowiska.

 • Odgrzybianie i serwis klimatyzacji

Komfort jazdy samochodem, to nie tylko kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drodze, ale też i w środku pojazdu. Kluczową kwestią jest w tym przypadku dbanie o klimatyzację w samochodzie. Nie tylko należy ją regularnie uzupełniać, ale też zadbać o jej odpowiedni stan. Niezwykle często dochodzi do powstania grzyba w klimatyzacji. W sytuacji, kiedy tylko zauważymy symptomy mogące świadczyć o występowaniu tego problemu, należy się bezzwłocznie zgłosić do serwisu wymiany opon we Wrocławiu. Usługę odgrzybiania klimatyzacji, jak również kompleksowego jej serwisu, realizujemy w naszym podstawowym zakresie usług. 

Czy można umówić się na wymianę opon online?

Nasz serwis wymiany opon we Wrocławiu oferuje możliwość umówienia się na wizytę online. Na naszej stronie, znajduje się odpowiedni formularz do tego celu. Możecie wybrać dowolną, najbardziej dogodną dla was datę oraz godzinę oraz usługę. Po przesłaniu formularza, na adres mailowy prześlemy stosowne potwierdzenie wizyty. Mail jest wysyłany kilka chwil po złożeniu rezerwacji online za pośrednictwem naszego formularza.

System rezerwacji wizyty online w naszym serwisie opon we Wrocławiu, jest niezwykle wygodny. Rezerwacja online wizyty może zostać wykonana w dowolnym dniu oraz czasie w zaciszu domowym. Oszczędzacie zatem czas i możecie według własnych potrzeb i możliwości zaplanować wizytę w serwisie wymiany opon we Wrocławiu. 

Rezerwacja online wizyty w naszym serwisie wymiany opon, to oczywiście nie jedyna możliwość. Możecie także do nas zadzwonić i skorzystać z możliwości umówienia wizyty w sposób tradycyjny. 

Czy w serwisie znajduje się poczekalnia?

Nasz serwis wymiany opon oferuje nie tylko kompleksowe usługi związane z zapewnieniem prawidłowego działania pojazdów, ale też w sposób szczególny dba o komfort i wygodę klientów. Wymiana opon trwa z reguły kilkanaście minut - to czas, który nasi klienci mogą spędzić w naszej poczekalni. Znajdują się tam zarówno wygodne fotele oraz stolik. Do dyspozycji klientów są także najróżniejsze czasopisma motoryzacyjne. 

Zadbaliśmy także i o to, aby nasi klienci mogli odwiedzić nasz serwis wraz ze swoimi pociechami - to właśnie z myślą o nich, stworzyliśmy kącik dla najmłodszych. Do dyspozycji dzieci jest tablica kredowa, stolik oraz różnego rodzaju zabawki, w tym także kolorowanki. Jeśli zatem nie macie innej możliwości i planujecie wizytę w serwisie wymiany opon we Wrocławiu ze swoimi pociechami - nie ma najmniejszego problemu. Dzieci spędzą czas miło i przyjemnie a wy nie będziecie musieli się o nic martwić.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu - nasze usługi wyróżnia najwyższa jakość wykonania oraz staranność. Dołożyliśmy też wszelkich starań, aby wizyta w serwisie opon w mieście Wrocław była jak najprzyjemniejsza. Dogodny cennik, profesjonalna obsługa oraz komfortowa poczekalnia - to wszystko czeka na was w serwisie wulkanizacyjnym we Wrocławiu.

Zapraszamy na profesjonalną wymianę opon do naszego serwisu


Potrzebujesz pomocy z doborem opon?
Zadzwoń: 71 345 68 48
lub napisz do nas na stronie: kontakt

pomoc z doborem opon

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Wykorzystanie ciasteczek

Używamy plików cookie (ciasteczek), aby zapewnić podstawową funkcjonalność witryny i poprawić komfort korzystania z niej. Każdą kategorię można włączyć/wyłączyć w dowolnym momencie. Więcej informacji na temat plików cookie i innych wrażliwych danych można znaleźć w naszej pełnej polityce prywatności.